Dlaczego warto stosować krem SPF do twarzy?

Krem SPF to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej, świadomie dbającej o siebie osoby. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, dlaczego jest on tak ważny. Warto byłoby zatem poznać wyjątkowe właściwości kremów SPF i dowiedzieć się, jak wybrać ten skuteczny.  

Co takiego daje skórze krem SPF?

Krem SPF, zdecydowanej większości osób, kojarzy się z ochroną przeciwsłoneczną. I faktycznie, podstawowym zadaniem tego kosmetyku jest ochrona skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale skóra ma z nim kontakt także w zachmurzone, zimowe dni. Promieniowanie UV w bardzo niekorzystny sposób oddziałuje na skórę. Duża ekspozycja na nie, bez odpowiedniej ochrony, wiąże się z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Mowa tu przede wszystkim o czerniaku złośliwym. Dzięki kremowi SPF, cera będzie chroniona przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ryzyko zapadnięcia na groźne choroby będzie zatem niższe. To jednak nie wszystko. Promieniowanie UV przyspiesza również starzenie się skóry. Z kremami SPF powinien zatem zaprzyjaźnić się każdy, komu zależy na zachowaniu młodości na dłużej. Poza tym, takie kosmetyki pomagają zmniejszyć ryzyko powstania posłonecznych przebarwień. 

krem SPF do twarzy apis

Jaki powinien być dobry krem SPF?

Krem SPF, aby był skuteczny, musi być odpowiednio wybrany. Przy jego zakupie, warto zwracać uwagę na:

  • poziom zapewnianej ochrony
  • rodzaj filtrów 
  • konsystencję 

Im jaśniejsza karnacja, tym wyższa powinna być ochrona zapewniana przez krem SPF do twarzy. Osoby posiadające cerę wrażliwą i płytko unaczynioną przez cały rok powinny stosować kremy SPF 50. Jeżeli skóra jest ciemniejsza, wystarczyć może ochrona na poziomie 20. Istotne jest także to, aby kosmetyk bazował na stabilnych filtrach przeciwsłonecznych, które zapewnią ochronę przez długi czas. Doskonale, jeśli konsystencja kremu będzie lekka. Dzięki temu, kosmetyk szybko się wchłonie i nie pozostawi nieprzyjemnego, tłustego filmu. Trzeba mieć na uwadze to, że kremy SPF wymagają ponawiania aplikacji w ciągu dnia. Zbyt ciężka konsystencja mogłaby zaś doprowadzić do zapchania porów.