Olejki do twarzy – podstawa codziennej pielęgnacji

Właściwa pielęgnacja twarzy zapewnia zdrowy, promienny wygląd oraz opóźnia proces starzenia się. Zmarszczki są spłycone oraz mniej widoczne. Obecnie na rynku istnieje szereg produktów przeznaczonych do stosowania, które w sposób kompleksowy dbają o skórę. Należą do nich żele do twarzy, toniki, kremy, peelingi, czy serum. Od kilku lat na popularności zyskują olejki do twarzy, które posiadają wiele niekwestionowanych zalet. 

Olejki do twarzy – zbawienne dla skóry 

Olejki do twarzy dzięki naturalnemu pochodzeniu są przyjazne dla skóry twarzy oraz środowiska naturalnego. Są docenianym kosmetykiem ze względu na wiele pozytywnych właściwości. Olejki do twarzy przede wszystkim zapewniają odpowiednie nawilżenie. Odwodniona skóra staje się szara, pozbawiona blasku oraz znacznie szybciej pojawiają się zmarszczki. Dzięki regularnemu stosowaniu olejku, skóra jest nawodniona, co od razu zauważalne jest w jej wyglądzie. Olejki wpływają na zmiękczanie skóry oraz odżywienie, gdyż są bogactwem kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, włącznie z kwasami omega-3, które mają potwierdzone korzystne działanie nie tylko na wygląd skóry, ale także na zdrowie. Odpowiednio dobrany olejek do twarzy przywróci skórze sprężystość, gładkość oraz zniweluje szorstkość oraz zaczerwienienia. 

Olejki do twarzy – szeroki wybór 

Szeroka gama olejków do twarzy sprawia, iż z powodzeniem można dostosować ich rodzaj do indywidualnych potrzeb oraz wymagań każdego rodzaju skóry. Olejki do twarzy charakteryzują się naturalnym, pięknym zapachem, dzięki czemu ich użytkowanie jest przyjemne. Olejki pozyskiwane są ze świata roślin, dlatego też na rynku znaleźć można tłoczone z różnych ich części, na przykład z pestek, nasion oraz orzechów. Do najpopularniejszych olejków do twarzy (https://sanbello.pl/dermokosmetyki/twarz/olejki-do-twarzy) należą: 

  • olej arganowy
  • olej konopny
  • olej z pestek moreli, malin
  • olej z krokosza
  • olej macadamia
  • olej ze słodkich migdałów
  • olej z czarnuszki
  • olej z wiesiołka 
  • olej z opuncji figowej 

Każdy z tych olejków posiada inne właściwości, dlatego też warto wiedzieć, który wybrać. Przykładowo olej arganowy oraz z opuncji figowej odpowiadają za silną regenerację skóry i są odpowiednie dla osób zmagających się ze stanami zapalnymi. Olejki te wykazują silne właściwości nawilżające, dlatego też polecane są również dla skóry dojrzałej. Oleje z pestek moreli, czy malin redukują szorstkość, przywracają gładkość oraz miękkość, stąd rekomendowane są dla osób z przesuszoną cerą, która potrzebuje natychmiastowego ukojenia. 

Każdy z olejków do twarzy jest bogactwem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają skórę. Do codziennej pielęgnacji olejek powinien być wybrany na podstawie indywidualnych wymagań skóry twarzy. Najważniejsza w stosowaniu jest regularność. Dzięki systematycznemu używaniu w szybkim czasie zauważyć można pozytywne efekty w postaci poprawy nawodnienia skóry, przywróceniu elastyczności i gładkości, a także zniwelowaniu widoczności zmarszczek. Olejki do twarzy to odpowiednie produkty pielęgnacyjne dla skóry szorstkiej, przesuszonej i pozbawionej blasku. Zaletą jest ich naturalność pochodzenia.