Jak wybrać odpowiedni eyeliner?

Eyeliner to bardzo ważny element makijażu oczu. Rzęsy mogą stać się dość grube, przez co oczy wydają się większe niż są w rzeczywistości. Eyeliner jest bardzo modny, zwłaszcza gdy Kim Kardashian promowała go makijażem wieczorowym jakieś 10 lat temu.

Rodzaje eyelinerów

Najpopularniejszym i używanym przez wiele kobiet jest eyeliner w pędzelku. Sprzedawane są w zestawach w drogeriach: Mała buteleczka z dołączonym pędzelkiem. Eyelinery w kształcie pisaku są również bardzo popularne i są mniejsze, co pozwala na cieńsze linie i bardziej widoczne użycie. Żelowy eyeliner jest w małym sztyfcie i jest bardzo trwały. Wielu stylistów i wizażystów poleca również sypki eyeliner.

Jaki eyeliner wybrać na początku?

Początkujący powinni zacząć od eyelinera w pisaku (https://darmarsklep.pl/eyelinery). Przydaje się do rysowania bardzo cienkich linii, ale jeśli się do tego przyzwyczaisz, możesz łatwo je pogrubić. Kredki do eyelinera przydają się osobom, które nie lubią mocnego makijażu. Łatwo się zmywa i świetnie wygląda na powiekach. Wiele firm sprzedają różne eyelinery w pisaku, więc wystarczy znaleźć kolor i grubość, które nam będą nam odpowiadać.

eyeliner czarny


Aby uzyskać nieco mocniejszy efekt kociego oka, najlepiej sprawdzi się eyeliner w tuszu do. Pędzelek wymaga od nas nieco więcej wprawy, ponieważ podczas aplikacji może się nieco wygiąć, ale jednocześnie pozwala na mocne i subtelne podkreślenie oczu, znacznie bardziej widoczne na powiekach. Miękka szczoteczka dobrze go rozprowadza i pozwala na odpowiednią manewrowanie. Makijaż narysowany takim eyelinerem może iść w różnych kierunkach. Dzięki temu, przy odrobinie wprawy, można narysować piękne, lekko podkręcone kreski.

Co wybierają profesjonaliści?

Specjaliści unikają używania eyelinera w pisaku, ponieważ nie daje on mocnego, trwałego efektu. Niestety często nie utrzymuje się na powiece przez cały dzień i nie daje intensywnego koloru. Trwalsze są eyelinery w żelu lub kremie i są bardziej popularne wśród wizażystów. Takie kosmetyki sprzedawane są w słoiczkach, dlatego bardzo ważny jest zakup odpowiedniego pędzelka. Powinien być cienki i ścięty na końcu. Pozwala to wówczas łatwo narysować kreskę na całej długości powieki.