Henna do brwi – jak ją wybrać?

Henna do brwi cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie każda z pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyróżnia się właściwie rodzaje henny. Dobrze byłoby się tego dowiedzieć, aby można było mądrze wybrać. Warto byłoby też mieć świadomość tego, dlaczego warto właściwie wykonywać hennowanie brwi. 

Zalety używania henny do brwi

henna do brwi

Henna do brwi powinna znaleźć się w kosmetyczce każdej przedstawicielki płci pięknej, która marzy o pięknych i zadbanych brwiach. Dzięki regularnemu wykonywaniu zabiegu hennowania, bez większych trudności można będzie wykonać codzienny makijaż. Nie trzeba będzie bowiem poświęcać swojego czasu na staranne i dokładne wypełnianie brwi specjalną kredką. Hennowanie to nie tylko zabieg wyjątkowo skuteczny, ale również szybki do przeprowadzenia i bezpieczny. Aplikacja henny jest również niezwykle prosta, dlatego poradzi z nią sobie każda przedstawicielka płci pięknej.

Jakie są rodzaje henny i czym się charakteryzują?

Jak już zaznaczono na wstępie, henna do brwi dzieli się na różne rodzaje. Mowa tu przede wszystkim o: 

  • hennie pudrowej 
  • hennie żelowej
  • hennie proszkowej

Jeżeli chodzi o hennę pudrową, jej największym atutem jest efektywność. Henna ta jest bowiem w stanie utrzymać się na brwiach przez mniej więcej dwa tygodnie. Dopiero po tym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć. Poza tym, w tym rodzaju henny znajduje się całkiem sporo składników mineralnych oraz witamin, które przyczyniają się do poprawy kondycji brwi.

Henna żelowa jest zaś polecana osobom początkującym. Jej konsystencja umożliwia bowiem przyjemną i wyjątkowo szybką aplikację. Ten rodzaj henny pozwala także na doskonałe podkreślenie naturalnego kształtu brwi. Warto wspomnieć także o trzecim rodzaju henny, jakim jest ta proszkowa. Jest to produkt wyjątkowo skuteczny, jak również bardzo wydajny.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nałożenie jej na brwi może wymagać wprawy. Nie jest to zatem opcja zbyt dobra dla osób początkujących, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z henną do brwi.