Kosmetyki nawilżające do włosów — na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępne są różne kosmetyki nawilżające do włosów, dlatego czasami ciężko jest je wybrać. Nie możemy sugerować się tym, co proponują reklamy czy poleceniem koleżanki. Włosy są naprawdę różne, mają też inne potrzeby, dlatego odżywka powinna być do nich dopasowana. Jakie kosmetyki nawilżające wybrać do włosów, aby były one piękne oraz dobrze odżywione?

Odżywki do włosów — co jest ważne w trakcie ich wyboru? 

Nasze włosy wystawione są każdego dnia na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Poza tym na ich kondycję wpływa też nasza dieta czy styl życia. Oczywiście nie można zapomnieć o różnorodnych zabiegach stylizacyjnych, które też nie są obojętne dla naszych włosów.

Aby włosy odpowiednio się prezentowały, trzeba je też właściwie pielęgnować. Samo ich regularne mycie, nawet przy pomocy bardzo dobrego szamponu, to zbyt mało. Podstawę pielęgnacji kosmyków stanowią odżywki. W tym momencie jednakże firmy produkujące kosmetyki do włosów oferują nam tak dużą liczbę produktów o różnym składzie, że wybranie właściwego środka pielęgnacyjnego nie jest łatwe. Co tak naprawdę powinniśmy brać pod rozwagę, wybierając odżywkę do włosów? Odpowiedzi znajdziesz na – https://bellita.pl/nawilzenie-wlosow.

kosmetyki nawilżające do włosów

Co znajduje się w składzie odżywek? 

Niewątpliwie skuteczność każdej z odżywek do włosów zależna jest w sporej mierze od tego, jaki będzie ich skład. Kiedy już stwierdzimy, jaki typ włosów mamy, możemy wybierać z danej grupy produktów. Zasadniczo godne polecenia będą odżywki do kosmyków oparte na naturalnym składzie, który przynosi naprawdę bardzo dobre rezultaty. Witaminy oraz minerały — m.in. na tego rodzaju składniki trzeba zwracać uwagę.

Dobrze by było, żeby nasza odżywka zawierała: 

  • proteiny — konieczne do uzupełniania ubytków w strukturze włosów,
  • olejki naturalne — to składniki o działaniu dodającym blasku, wygładzającym i nawilżającym,
  • ekstrakty roślinne — bardzo istotne składniki, które silnie odżywiają
  • nawilżacze — np. aloes, gliceryna czy miód.